Sükösd 3662 fő lakosú nagyközség, Bács-kiskun megye délnyugati részén. A település az 51-es és 54-es utak találkozásánál fekszik. Sükösd első írásos említésére a Tihanyi Alapítólevélben bukkanhatunk. Évszázadokig közvetlenül a Duna mentén feküdt, a mai Ósükösd területén. Talán ennek is köszönhető, hogy a török időkben, a Duna-ágak védelmében, ha megfogyatkozva is, de megmaradt lakossága. A hódoltság után, a 18. század elején, a kalocsai érsek birtokába került. Meggyérült lakossága mellé, rutén, szerb és német telepesek érkeztek.
A Duna ismétlődő, pusztító áradásai miatt, az érsek szükségesnek látta a községet a védett magas partra, az országút mellé, mai helyére telepíteni. Lakossági tiltakozás mellett, 1810-ben indult meg a költözés, és az 1830-as években fejeződött be. A folyamatot az új iskola, a plébánia és a római katolikus templom felépülése gyorsította meg, utóbbi 1821-re készült el. Tehát napjainkban őseink feltelepülésének 200 éves évfordulóját éljük.Sükösd Nagyközség az Alföld települése. Bács-Kiskun megye délnyugati részén, Baja városától 13 km-re északra, a Dunától 5 km-re keletre, azon a hátságon helyezkedik el, melyet Kecel-Bajai hátságnak is szokás nevezni.
Északon Dusnok, keleten Nemesnádudvar, Rém és Csávoly, délen Érsekcsanáddal határos, nyugaton a Duna vonala zárja be határát. A .község nevének keletkezésével kapcsolatosan két vélemény alakult ki. Az egyik: Dr. Udvardy József a sükösdi plébánia „Historia Domus”-ában. Ezek szerint a „Tihanyi alapítólevél”-ben fellelhető Segesti község nevével azonosítja.
A másik vélemény szerint a község nevének előzményeit a latin Sixtus-ban kell keresnünk. Különösen Horger Antal, és Pais Dezső véleménye számottevő ebben a kérdésben. Ennek lényege a következő: A latin -us végű keresztnevekről a magyarban gyakran elmarad az -us végződés. Így a nyelvben a Sixtus-ból Sixst lett. A mássalhangzók torlódása miatt nyelvünk az utolsó mássalhangzót kiejti és a névből Siks lesz. S miután még mindig két mássalhangzó marad egymás mellett, ennek feloldására egy magánhangzót vesz fel a két mássalhangzó közé. Így lesz a Sikis vagy Siküs alak.
Munkalehetőség szempontjából a településen mezőgazdasági és élelmiszeripari, valamint faipari vállalkozások biztosítanak megélhetést, humán területen az önkormányzat a legnagyobb foglalkoztató. Helyben működő óvoda és alapfokú iskola van a községben, biztosítottak az egészségügyi alapellátás feltételei, megoldott a szociális ellátás alapszolgáltatással és bentlakásos intézményi formában is. A közművelődés területét a Sükösdi ÁMK intézménye fogja össze.
Polgármesteri Hivatalunk önálló.