A stratégiai tervezés területén nagy tapasztalattal rendelkezünk. 2021-ben elkészítettük a 218/2009. (X.6.) Korm. rendelet, illetve a Pénzügyminisztérium által összeállított Útmutató alapján a Közép-Duna Menti Kiemelt Térség területfejlesztési koncepcióját, stratégiáját és operatív programját. A megszerzett tapasztalatot a települési tervek készítése során is alkalmazzuk.
Településfejlesztési, illetve -tervezési tevékenységünk keretében az alábbi szolgáltatásokat nyújtjuk:
Feladatunk a térségi kulcsszereplőkkel történő állandó partnerkapcsolat kialakítása, melynek keretében sokszínű módszertannal tudjuk támogatni a Partnereinkben rejlő potenciál kiaknázását, szervezeteik, intézményeik és közösségeik, illetve kulcsfolyamataik fejlesztését. Tevékenységünk fókuszában a hatékony és eredményes hálózatok, együttműködések és szervezetek fejlesztése áll, hiszünk abban, hogy fenntartható kooperáció kizárólag stabil, fejlődésre nyitott szereplők között lehetséges. Csapatunkat tapasztalt coachok, trénerek, tanácsadók és felnőttképzési szakértők erősítik.
A meglévő Partnereink által leginkább keresett fejlesztési programelemek (a tréning, coaching, tanácsadás eszköztárával):
Az elkészíttetett adatbázis célja a 218/2009. (X. 6.) Korm. rendelet követelményei alapján a Közép-Duna Menti Kiemelt Térség stratégiai dokumentumainak (koncepció, fejlesztési stratégiai, SKV és OP) megalapozása, valamint az évente elkészítendő, Térségre vonatkozó monitoring jelentés megalkotásának támogatása.
Az elérhető információk a Térség települései (99 db) által meghatározott területre fókuszálnak, az egyedi, testreszabott adatbázis- és monitoring rendszer a térséghez tartozó településekre jellemző adatok elemi, idősoros összegyűjtése és rendszerezése révén álltak elő.
A tervezett fejlesztések alapján releváns térségi adatvagyon azonosítását követően megtörtént ezek összegyűjtése és adatbázisba szervezése. Az adatbázisrendszer úgy készült, hogy az elérhető adatvagyon besorolható és szűrhető a Stratégiai és Operatív Programhoz kapcsolódó prioritások és intézkedésterületek mentén, ezzel is támogatva a tervezett fejlesztések előkészítésének és értékelésének hatékonyságát.
Az adatbázisrendszert több évre visszamenőleg a 99 település vonatkozásában többek között az alábbi adatcsoportok képezik: