Géderlak a Kalocsai Sárközben meghúzódó, a Duna bal partján a Gedír dombra épült szerény település. Lakosság száma 980 fő, a településről 1184-ből már vannak írásos emlékek. Ekkor a Kalocsai Érsekség Franciaországból, (Premantré völgyéből) szerzeteseket hívott Magyarországra, akik Gedír dombján Prépostságot építettek. Géderlak kb.1775 körül két település – Gedír és Lak -községekből jött létre. Lak település a Duna mellett volt található. A folyó rendszeres áradásai elpusztították Lak települést, lakosainak át kellett települnie a Gedír dombra. Így alakult ki a mai település Újlak, Gedírlak végül Géderlak néven. A településen 3 vasipari középvállalkozás alakult ki és több kisvállalkozás mezőgazdasági tevékenységet folytat.
A település főbb intézményei:
Római Katolikus templom (műemlék) készült 1808-ban. A templom Szent László ereklyét őriz. Szent László településünk védőszentje. Tájház, mely őrzi településünk 200 éves múltját, bőven ad látnivalót a régmúlt emlékeiből, népviseletéből. Kobolya nevű horgásztó, (1,5 hektáros vízfelületű) melyen horgászegyesület működik.
Kulturális csoportjaink:
Farsangi időszakban:
Májusban:
Június:
Augusztus:
Ősszel:
December:
Egész évben:
A következő éveket érintő gazdasági folyamatainak legfőbb vezérfonala a környezeti és gazdasági értelemben vett fenntarthatóság, a hatékonyság és a munkahelyteremtés elősegítése, ezáltal termelékenység növelés és a gazdasági környezet fejlesztése.
Alapvető célkitűzésként a gazdasági program nemcsak azokat a pénzügyi célkitűzéseket tartalmazza, amelyek megvalósulása esetén az itt élő emberek életkörülményei javulnak és megfordul az ország vidéki térségeiben már régóta tartó elnéptelenedési folyamat.
Önkormányzatunknak az a célja, hogy elsősorban azokat a fejlesztéseket, beruházásokat szorgalmazza, melyek elősegítik a környezet fejlődését, munkahelyteremtést, a település gazdasági és társadalmi szintjének erősítését, megemelését.
Így Géderlak továbbra is tiszta, szép, élhető település lesz.